19.7.2021 14.39
Uutiset
 
Elli-Mari Ahola

Kiiskien joukkokuolemat rasittavat rantoja – katso videolta, kuinka paljon niitä eräälle rannalle ajautui

SF Caravan TL Pyhäjärvi -yhdistyksen puheenjohtaja Mira Kulmala–Sjöman on siivonnut rantaa leirintäalueen 300 metrin rantaviivaa työntekijöiden ja avuliaiden asiakkaiden kanssa päivittäin. Tilanne vaikutti heillä suoraan varauskirjaan. – Keskellä helteistä heinäkuuta ei normaalisti ole perjantai-iltana näin paljon tilaa, hän harmitteli.

SF Caravan TL Pyhäjärvi -yhdistyksen puheenjohtaja Mira Kulmala–Sjöman on siivonnut rantaa leirintäalueen 300 metrin rantaviivaa työntekijöiden ja avuliaiden asiakkaiden kanssa päivittäin. Tilanne vaikutti heillä suoraan varauskirjaan. – Keskellä helteistä heinäkuuta ei normaalisti ole perjantai-iltana näin paljon tilaa, hän harmitteli.

Elli-Mari Ahola

image

Eu­ra, Sä­ky­lä, Pöy­tyä, Ylä­ne | Tois­sa­vii­kol­la al­ka­neet kiis­kien jouk­ko­kuo­le­mat Py­hä­jär­vel­lä äi­tyi­vät mas­sii­vi­sik­si vii­me vii­kol­la. Taus­tal­la on ai­na­kin hel­le.

Tämä artikkeli on vain Alasatakunnan tilaajalle.

Jos olet jo tilaaja, pääset lukemaan artikkelin kirjautumalla sisään.

OLEN TILAAJA